PURA VIDA @ BLOGGER’S

PURA VİDA bileklikler, Blogger’s mağazalarında.

pv-story-header

Hayatı özgürce ve dolu dolu yaşarım diyorsan, tarzını sonuna kadar yansıtacak PURA VİDA bileklikler, şimdi Blogger’s mağazalarında.

http://goo.gl/Dij83W

PURA VİDA’NIN HİKAYESİ

“Pura Vida” İspanyolca’da “saf yaşam” anlamına gelir. Hayatı ağırdan alıp zevkine varmak, iyi talihi kutlamak ve sahip olduklarının kıymetini bilmek, Pura Vida yaşam tarzını oluşturur. Özgür olmak ve hayatı hiç pişmanlık duymadan sonuna kadar yaşamaktır. 
pv-story-purelife
pv-story-travelbags
Kuzey Kaliforniya’lı iki arkadaşın, Kosta Rika’ya yaptıkları 5 haftalık mezuniyet kutlaması seyahati, beklenmedik bir iş yatırımına dönüşür. Griffin Thall ve Paul Goodman’ın, Kosta Rika’da “Pura Vida” yaşam tarzına ve tanıştıkları insanların kültürlerine kapılmaları çok uzun sürmeyecektir. Bir gün yolları sokakta bileklik yapan Jorge ve Joaquin ile kesişir. Birbirinden renkli el yapımı bileklikler, yolculuklarının özünü yakalamış görünmektedir. Jorge ve Joaquin ile tanıştıklarında, üç yataklı tek bir odada ailenin diğer fertleri ile birlikte yaşadıklarını öğrenirler. Bunun üzerine, Paul ve Griffin Amerika’ya dönüşte götürmek için 400 adet bileklik yapmalarını isterler. Günde birkaç adetten fazla satış yapamayan Jorge ve Joaquin için de bu, müthiş bir fırsat olacaktır.
Kaliforniya’ya döndükten sonra Paul ve Griffin, bileklikleri büyük bir kasenin içine koyup yerel bir butikte satmaya karar verirler. Bütün bilekliklerin satılması ve müşterilerin yeni modelleri sormaya başlaması fazla uzun sürmeyecektir. Böylece Pura Vida bir yaşam tarzına ve yardım hareketine dönüşür. 2013 yılında bileklik satışlarından elde edilen gelirle $140,000 tutarında 190’dan fazla yardım kuruluşuna bağış yapılmıştır ve bu hareket her geçen gün biraz daha büyümektedir. Ve Jorge ve Joaquin artık kendi evlerinde yaşamakta ve 65 arkadaşı da onlarla birlikte çalışmaktadır.
pv-story-soldoutsign

 

BİR SOSYAL PROJE OLARAK PURA VİDA

Recommended Posts

Leave a Comment